Skultorps Ryttarsällskap inbjuder till klubbmästerskap i hoppning och dressyr.

Söndagen den 24/10 är det KM och klubbtävling i hoppning.

Söndagen den 21/11 är det KM och klubbtävling i dressyr.

Boka in dessa datum redan nu!

Klubbtävling innebär att det är en tävling för våra medlemmar. Lektionsryttare och privatryttare är välkomna att vara med. Det finns allt ifrån lätta till svåra klasser så att alla våra ryttare har möjlighet att vara med. (Även de ryttare som aldrig tidigare tävlat.)

Är du tävlingssugen och intresserad av att vara med så gäller det att anmäla sig snarast. På söndag 3/10 sätter jag upp anmälningslistorna i stallet och då gäller det att vara på plats för att försöka få den häst man vill tävla. Ridskolehästarna brukar bli upptagna ganska fort. Har du egen häst kan du antingen skriva upp dig på listorna i stallet eller maila till mig, Fanny.

Här nedan ser du propositionerna för både hopp och dressyrtävlingen.

KM hoppning:

.

.

KM dressyr:

Infon kommer även inom kort att läggas ut på klubbens hemsida www.skultorpsrs.se

Vid frågor angående tävlingarna går det bra att maila mig på fanny@jutagardensstuteri.se

Välkommen!