Är du medlem i SRS, fyller minst 15 år i år och är intresserad av att
engagera dig i klubbens verksamhet? I så fall kan kanske Ungdomsledarkursen (ULK) som Västergötlands Ridsportförbund arrangerar vara något för dig? Ungdomsledarkursen är en ledarutbildning som vänder sig till dig som vill vara med och stödja barn- och ungdomsverksamheten i vår förening. 
Vi har i år möjlighet att låta några gå utbildningen.Om du är intresserad av att gå utbildningen meddelar du detta via mail till Ann, 
ann.hedberg@icloud.com 
Skriv kort om vilka dina intresseområden är. Vad tycker du om att vara delaktig i? Det kan exempelvis vara i uppgifter som stallassistent, leda teoriundervisning, ordna roliga aktiviteter för våra unga medlemmar, vara med och leda tävlingar, föreningsengagemang med mera.

Efter vårt styrelsemöte söndagen den 10 oktober hoppas vi kunna ge besked om vilka som i år kan få möjlighet att gå utbildningen så om du är intresserad ser vi ser fram emot att höra från dig senast 6 oktober.

Hälsningar SRS styrelse